Sol Dur

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Příliš dlouho jsme prolévali krev za zájmy druhých. Nyní je na čase to změnit." - Sol Dur
(Coraabia Artist: Stephan Guenther)

Rasa: Kcheman

Domovský svět: neznámý

Éra: ? - 743 Tu


Sol Dur byl jedním ze zakládajících členů kasty Sol a historicky prvním solmistrem, který z nevýznamného žoldnéřského hnutí vybuduje mocnou militantní organizaci, jejíž vliv v Coraabii přetrvává dodnes. Dur je coby mluvčí pronásledovaného hnutí Eikku zajat během svého pobytu na Bolze a odsouzen k doživotnímu trestu. Díky svým výjimečným schopnostem zorganizuje v přísně střeženém bolžském vězení Nauma vzpouru, během které uprchne spolu s dalšími desítkami disidentů. Do Eikku se Dur vrací coby hrdina. Od této chvíle je naplněný jistotou, že má-li hnutí přežít, potřebuje pevné vedení, ale i bratrskou rovnost, kdy na každém jednotlivci záleží. Společně s jádrem Eikku pak opouští Qu-Puo a zamíří na nedaleký opuštěný svět, který pojmenuje Xo-Puo (dnes Xa-Sol).

Dur se přátelil s další legendou své doby, slavným vojenským teoretikem Zilem, kterého poznává při návštěvě akademie Psi-Pu-Xan. Dur tohoto Seartha a jeho učení vždy hluboce respektoval. Když jej jeho věrní prohlásí prvním z řady solmistrů, tedy ""vyšších z rovných"", Sol Dur vyhledá právě Zila, který mu ochotně pomůže se sepsáním nové doktríny (známé ve zkrácené verzi jako ""Sedm úmluv kasty Sol"").

Od svého zvolení se Sol Dur již nikdy nezúčastní bojové mise. Jednoho dne však coby správný Kcheman vycítí konec existence svého fyzického těla. Tehdy se vydá coby bezejmenný žoldnéř na Xo-Puo, kde po boku obránců bojuje až do tragického konce proti armádě šíleného qu-puánského Císaře-Proroka. V souladu s jeho přáním Solové nevyzvednou jeho tělo, které spočine v některém z masových hrobů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje