Zil

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ikonizovaný obraz Zila v jeho ceremoniální zbroji dodnes zdobí knížecí palác v Jižním Mračně. Jde o zcela unikátní dobové vyobrazení, sami Searthové mají totiž navzdory velkému respektu ke svému hrdinovi zakázáno zobrazovat živé tvory.
(Coraabia Artist: Wei)

Rasa: Searth

Domovský svět: Searth

Éra: 276 Tu - 1440 Tu


Jméno významného vojenského teoretika a oceňovaného taktika searthského původu je navždy zapsáno v mnoha traktátech zabývajících se válečnickým uměním. Tajné hnutí Eikku (jež se později přetransformuje v kastu Sol) přebírá jeho vzory disciplíny, které vpisuje do tzv. Sedmi úmluv. Odkaz na Zila se objevuje i v samotném deklaračním logu Ligy. Jeho učení ovlivnilo mnohé, ale ne vždy tak jak by si sám Zil představoval. Válečnický svaz Sooea Ttaebu jeho myšlenky překroutil natolik, že se od nich Zil otevřeně distancuje. Znechucený vlastní rasou Zil navždy opouští Searth a nechává tak za sebou nechtěný odkaz v podobě spolku, který Zila dodnes bezvýhradně obdivuje - aniž by si jeho členové dělali hlavu s tím, jak moc je za to legendární Searth nenáviděl.

Zil nachází útočiště na vzdáleném Knížecím měsíci, kde zaujme post válečného poradce samotného Ibara Sigora. Searth se u měsíčního knížete těší velké důveře a pozvolna tak připravuje půdu pro představení svého ambiciózního plánu - svrhnutí šíleného Císaře-Proroka. Ibar se invaze do Qu-Pua zhostí se zarputilostí sobě vlastní a společně se Zilem nadobro zvrátí výsledek války Sedmi Svatých Světů.

Dlouhověký Searth zasáhne do dění mnoha slavných bitev, avšak zastíněn stoupající hvězdou měsíčních knížat se na Zilovo jméno postupně nanáší prach minulosti. Zil procestuje mnoho dalších světů Coraabie, často však naráží na odpor a nepochopení. Jeho život končí v okamžiku, kdy Tauho, šílený diktátor Golgakku, nařídí během občanské války ničivé bombardování vlastního hlavního města.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje