Sol Ikka

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Iko nikdy nedal dospustit na svou bojovou meta-masku - jde o pokročilý model BhuN789-L z Khalfassu. 2D štít chrání Ikův obličej, zároveň dokáže obrátit projektil či střepiny silným kinetickým pulzem zpět proti nepříteli.
(Coraabia Artist: Stephen Cooper)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Rad'Zaak

Éra: 4179 Tu - 4223 Tu


Vlastním jménem Iko Thurm. Rodák z Kla'Wasky se už od dětství zajímal o zbraně, jež se nakonec staly jeho celoživotní vášní - ať už šlo o obchod s nimi či jejich přímé užití. Iko se postupně zdokonaloval především v ostrostřelbě, která jej časem přivedla až do náruče žoldnéřské kasty Sol. Ta mimo jiné nutně potřebovala spojku, jež by na Rad'Zaaku zajistila příjem zbraní přicházejících po tajných pašeráckých stezkách z Khalfassu. Thurm v 4211 Tu přijal kastovní jméno Sol Ikka a od té doby již navždy vedl dvojí život. Shodou okolností byl jediným překupníkem v regionu, který měl koncesi na import zbraní z Xenozóny, takže Thurmovy časté návštěvy Khalfassu nevzbuzovaly u úřadů žádné podezření. Právě zde se seznámil se svou budoucí osudovou láskou, mladou Garamou Vargou.

Sol Ikka přestal létat na Khalfass krátce po dramatickém střetu s khalfasskou republikánskou armádou, při kterém zahynuli téměř všichni jeho obchodní společníci. Na celém incidentu bylo smutné to, že úder ze strany režimu podnítilo udání jednoho z místních Solů, pro kterého Ikka dlouhodobě představoval konkurenci. O této události se Thurm Garamě nikdy nezmínil.

Sol Ikka neumřel při misi na Yttoru, jak tvrdí oficiální zdroje. Svou smrt zosnoval, aby se zbavil nežádoucí pozornosti nepřátel. Solmistr Eru o celé události věděl a ihned nabídl svou pomocnou ruku – Ikka tak díky němu v poklidu strávil poslední roky života na Bau-Zondě. V 4236 Tu náhle umírá na srdeční kolaps. Před smrtí prý litoval jediné věci – že musel opustit svou ženu a dceru.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje