Sol Mon

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Eru byl dobrým solmistrem a též důstojným rivalem. Nesnesu pomyšlení na to, že je někdo schopen vidět jeho krev na mých rukou! - Sol Mon (Coraabia Artist: ???)

Rasa: Annor

Domovský svět: Annor

Éra: 4201 Tu - 4284 Tu


Prudkému a pro mnohé také nečekanému vzestupu Sol Mona v hierarchii kasty Sol předchází celá plejáda extrémně náročných výzev. Zdá se však, že čím více břemen je na ramena Sol Mona naloženo, tím je úspěšnější. Potvrdí se to i při práci pro dóžete Borama, který je utajovanou annorskou spojkou pro obchod se Soly. Navzdory příkladné disciplíně se Mon brzy dostává do sporu ze samotným solmisterm Eru. Monův striktní výklad doktríny podrývá Eruovu autoritu a tak si někteří členové kasty vysvětlí solmistrovu otevřenou kritiku Sol Mona jako příkaz k usmrcení. Sol Mon se ocitá v bratrovražedném souboji se zkušeným válečníkem - Sol Ungou. Mon je v boji těžce raněn, přesto nad svým sokem zvítězí. Brzy poté vyhledá solmistra a konflikt se urovná.

4237 Tu je Sol Mon v tajné volbě zvolen novým solmistrem. Záhadná smrt jeho předchůdce na jeho nástupnictví vrhá zlověstný stín. Jakkoli je tato spekulace nepodložená, stačí to k tomu, aby se uvnitř kasty zformovala frakce, jež vytrvale usiluje o Monův život. Solmistr ale díky vlastní síti špiónů předvídá každý krok svých nepřátel. V 4280 Tu jsou všichni rebelující pěšáci konečně odstraněni.

Sol Mon pochází z významné rodiny annorských dóžat. V mládí je v průběhu poznávacího výletu unesen na Ulgor, kde za něj teroristé požadují tučné výkupné. Monův otec, dóže Borama, jej však odmítá zaplatit a namísto toho posílá pro syna jednotku annoridů. Záchranná mise se nezdaří a Mon je smrtelně raněn. Řešením je částečná kyborgizace, která je ovšem na Annoru přísně zakázána.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje