Sol Vox

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Bezmála třímetrový Sol Vox již během svého výcviku čněl vysoko nad ostatními. Díky svému hrdelnímu klokotavému zvuku připravil nejednomu kedde spánek plný nočních můr.
(Coraabia Artist: Markus Vogt)

Rasa: Xo-tchet

Domovský svět: CuCaan

Éra: ? - současnost


Poklidný život Cc'tcheka i jeho bratrů z kmene XoC'kcaa nabere obrátky v okamžiku, kdy Sol Sun nařídí vyslat pátrací oddíl do neprostupných cucaanských lesů bucCca ve snaze najít a zničit tajnou základnu svého obchodního nepřítele. Solové se však díky elektrické bouři ztratí, načež při svém bezcílném putování titánskou protodžunglí narazí na xo-tchetskou vesnici. Cc'tchek jako malý pomáhal mogratským vědcům a proto se ujme role prostředníka. Solové si jej oblíbí, s ostatními domorodci však příliš dobře nevycházejí. Když se Cc'tchekovi bratři jednoho dne rozhodnou cizinců zbavit, Cc'tchek dva z nich přímo před očima Solů bez milosti zabije. Když je později celý oddíl zachráněn přilétnuvší agravou, Solové se rozhodnou vzít statečného Cc'tcheka s sebou.

Cc'tchek se projeví jako vnímavý student, obdařený mimořádnou pílí a důsledností. Sol Sun jej po čase začne využívat coby styčnou osobu pro obchod s kradenými vykopávkami, jež se v utajení vyvážejí pryč z CuCaanu. Mladý Xo-tchet je přijat do kasty pod jménem Vox. Jde o zkratku mogratského označení aliance "Vongadu Odda Xoche", tedy "Cucaanské svobodné národy Xo".

Sol Vox časem podniká vlastní výpravy za rozličnými artefakty Coraabie. Na Golgakku získá valnou část poválečných zkonfiskovaných muzejních sbírek, které později prodá za bezmála čtyřicetinásobek původní ceny. Od talských prostředníků pravidelně odkupuje za směšné částky vzácné ptharské artefakty z Coraabu. Desetinu svých příjmů pak Vox věnuje na podporu původních cucaanských etnik.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje