Sol Sun

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Saldunacer v 4240 Tu velel neúspěšné cucaanské misi na Rad'Zaak. To může být důvod, proč armádu náhle opustil.
(Coraabia Artist: Alex Iglesias)

Rasa: neznámá

Domovský svět: neznámý

Éra: ? - současnost


Přezdívaný také Sunruuk. Jeden z tajně operujících Solů v annorském systému. Místní ekonomika po určité době zaregistrovala nepřehlédnutelný úbytek v celkových stavech ruuckých stád. Do situace se v 4190 Tu zapletla Liga, která odhalila rozsáhlou síť zkorumpovaných úředníků. Stopy vedly až ke kastě Sol - bylo zjištěno, že tento ilegální obchod s ruuky řídí jakýsi Sol Sun. Problém byl, že se s žádným Sunem nikdo nikdy nesetkal, dokonce sami Solové zarputile popírali jeho existenci. V annorské garnituře došlo k masovému zatýkání, počet nezákonně vyvezených ruuků ale poté paradoxně naopak vzrostl. Říká se, že tento Sol Sun se svými pobočníky během několika málo dekád vyvezl z Xenozóny více ruuků než annorská vláda za celá staletí.

Sol Sun disponuje flotilou transportních lodí a několika tisíci oddaných xenolovců. Solové samozřejmě lhali, když Suna zapírali – jeho obchody tvoří v současné době jednu z klíčových položek financování celé kasty. O to větší absurditou je, že Sol Suna v tajnosti podporuje i vládnoucí annorský rod – Solové totiž zkorumpovaným Annorům výměnou za beztrestnost platí tučné provize.

Sol Sun byl v minulosti vlivným cucaanským armem jménem Saldunacer. Poté, co se zapletl s khalfasskými pašeráky, byl z CuCaanu nadobro vyhoštěn. Nedávno se ale Sun vrátil a ve městě CuCca pod falešnou identitou skoupil několik centropolitních čtvrtí. Jejich obyvatele nechal vystěhovat, aby zde mohl nerušeně odpočívat - to vše přímo před zraky nic netušících úřadů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje