Ytterbia

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ytterbia přistává se svými magravy na Coraab (na snímku s tehdy ještě mladičkým Talem Turogem) • 0 Tu
(Coraabia Artist: Mihai Liviu)

Rasa: Tal

Domovský svět: těžařský magrav Buo-kha

Éra: -61 Tu - 30 Tu


Původním jménem Tal Kusa-Gammah. Legendární Paní Těžby a pramatka nejmocnějších Talů kdysi na Coraab přilétla hned v prvním voji těžařských magrav. Periferní skládkosvět ji vždy fascinoval a až do konce svých dnů jej neopustila. Díky svému elitnímu rodokmenu a rovnému charakteru – a dalo by se říci i určité srdečnosti – si u svých poddaných vždy vydobyla úctu a respekt. Byla to právě paní Ytterbia, kdo na Coraabu zafinancoval zřízení X-Talu, největší a nejvíce prosperující talské kolonie na planetě. Byla to mocná a mezi Těžaři velice oblíbená žena. Coraabské neživé ale brala jako politováníhodné pracovní nástroje a podle toho s nimi nakládala. Pro Tal'Thera (jak ji opovržlivě titulovali opoziční Zombové) pracovaly v nitru Skládky desítky miliónů otroků.

Ytterbia ve skutečnosti neživé obdivovala pro jejich odolnost a pospolitost. Chtěla je spíše zaměstnat, vzdělat, celkově zkvalitnit jejich neživoty vprostřed tohoto nehostinného světa. Její doktríny se ale časem chytli její mocichtiví synové, kteří časem pracovní podmínky v koloniích neustále přitvrzovali. Po její smrti vypuklo v X-Talu hned několik krvavě potlačených povstání.

Paní Těžby na příkaz jejího nejmladšího syna, Tala Turoga, otrávil hacknutý bot, jenž se o ní jinak vzorně po celý její život staral. Závratný majetek, získaný za desítky Tu intenzivní těžby, byl následně rozkraden ostatními Taly a proválčen v následných vleklých válkách s opozičními neživými státy. Turog jako jediný dědic ve zmanipulované závěti přežil matku o pouhé dva Toly.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje