Gor Thannar

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ptáš se mě, proč tak smrdím? To je Xa-puch, hošo. Budeš si na něj muset zvyknout... jen díky němu totiž budu dycinky lepší než ty. - Gor Thannar
(Coraabia Artist: Esben Lash Rasmussen)

Rasa: Thasan

Domovský svět: Grannok

Éra: 4231 Tu - současnost


Gor Thannar pochází z Kathy - thasanské vesnice ukryté v hlubinách grannockých džunglí. V sousedství polointeligentní hmoty Xa se rozvinula civilizace deformovaných potomků původních grannočanů, kteří přežili jen díky houževnatosti, přísné disciplíně a především schopnosti skrýt se před daemony. V účelově hierarchizované společnosti je Gorovi předurčeno stát se daemonickým lovcem. Od dětství je potírán upravenou hmotou Xa, která způsobuje zhutnění kůže do odolného pancíře a navíc pak jedinec vydává pach jako nižší daemon. Někdy daemoničtí lovci díky tomuto pižmu navazují s nižšími tvory hmoty Xa spolupráci, nebo dokonce celoživotní vztah. Gor však ne. On daemony vnímá jako užitečné nástroje - naháněče zvěře, nebo rozptylovače pozornosti.

Thannar vyhledává vzrušení z lovu, ale zabíjení obyčejně nebezpečné zvěře jej přestává uspokojovat. Když však do vesnice přinese trofej z hlavy daemona Arthga, zhrození Kathané jej vyženou. Gor nějakou dobu nachází uspokojení v zásobování obchodníků s trofejemi, kteří jej seznámí s pašeráky hmoty Xa. Plodná spolupráce nemá dlouhého trvání. Celá skupina je i s Thannarem zajata Neo Xiny.

Před přísným trestem Gora zachraňuje khalfasský obchodník s exotickou zvěří, který s Thasanem v minulosti obchodoval. Thannara však vykupuje s podmínkou jedné účasti na Zvířecích hrách v Basaapu, kde má Gor zajistit prohru několikanásobného šampiona konkurenční stáje. Po splnění svého závazku se Gor nechává zaměstnat xotovými milionáři jako lovecký průvodce po Xenozóně.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje