Investigos

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Přestože jednotky Investigos odvádějí dobrou práci, společnost jim není příliš nakloněna. Svým neomaleným chováním prý totiž až příliš připomínají své zvířecí přátele.
(Coraabia Artist: Randall MacDonald)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: ? - současnost


V policejní hantýrce jsou to jednoduše čuchači. Kdykoliv je třeba něco vystopovat, nastupují investigos se svými zvířecími přáteli. Každý investigo v týmu má jinou specializaci - nechybí jednotky zaměřené na vyhledávání zasypaných civilistů, pašovaných drog nebo pátrání po imigrantech. Také zvířata se liší dle odbornosti svých pánů. Ať už jde o psodungy, hur-loony, speciálně šlechtěné ještírky bakuro nebo některé domestikované ruuky, investigos ve spolupráci s nimi odvádějí tu nejlepší práci. Často bývají do terénu posíláni coby pravá ruka poly-koronerů nebo jednotek xeno-ops. Jen zřídkakdy investigos operují sami, nemají totiž prakticky žádný bojový výcvik.

Nejznámějším vyřešeným případem tohoto oddělení je odhalení tzv. Rezavé stezky. Díky čuchačovi jménem Trepodunk byla rozkryta rozsáhlá pašerácká trasa vedoucí podměstskou kanalizací mezi centrálními Sektory, kterou díky úplatkům nechala vymazat místní mafie z městských katastrů.

Investigos jsou coraabskými médii často napadáni kvůli tomu, že své čuchače činí závislými na drogách, které pak mají účinněji vyhledávat. Vrchní investigo tehdy na sub-netu uvedl, že přeci městskou pokladnu tento postup nestojí ani trin navíc, když jde o zkonfiskované zboží. Za tyto výroky byl krátce nato na nátlak veřejnosti odvolán.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje