Turgor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Společnost Sekk'wa, jež sérii Turgor uvedla na trh, má velmi podezřelou vlastnickou strukturu. Vyšetřování naznačilo (avšak neprokázalo), že existují jisté vazby na další společnosti ovládané kastou Sol.
(Coraabia Artist: Seifoubalana)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 4259 Tu - současnost


Tvůrci botů série Turgor, kterou ve 4259 Tu uvedla na trh společnost Sekkk'wa, vrazili pomyslný nůž do zad všem souběžně vyvíjeným umělým inteligencím. Jejich stroj totiž obsáhl vše, na co konkurence pomyslela, a posunul tak hranice možností o kus dál. Turgor je poháněn revolučními krystalovými agregáty, jež nahrazují těžké a neskladné reaktory. Zbraňový výkon je srovnatelný s tradiční koncepcí botů, avšak pohyblivost a rozměry jsou nepoměrné. Za skutečný skvost je pak považována Turgorova UI a tomu odpovídající úroveň interware. Bot dokáže vyhodnocovat obrovská kvanta informací a okamžitě přizpůsobuje své bojové rutiny. Cvičný souboj s Indigo-botem, kterého Turgor záměrně neměl v databázi, prokázal jasnou převahu nové bojové jednotky.

Určitou nevýhodou Turgora jsou jeho těžké zbraně. Jedná se o dvojici mohutných pažních greasových děl, jejichž nabití trvá půl Omu pro jednotlivý výstřel, nebo deset Omů pro vrhnutí dávky. Jsou to de facto upravené orbitální emitory, ničivost tedy vyvažuje všechny jejich zbylé nedostatky. Pokud úkolem bota není strhnutí budovy či destrukce hmotných objektů, vystačí si se svými sekundárními zbraněmi.

Společnost Sekkk'wa nestihla vyrobit ani sto jednotek Turgor, když ji zcela paralyzovaly žaloby pro podezření z průmyslové špionáže. Motorické senzory, obranné mechanismy, části interware a další vybavení, jsou prý podezřele podobné některým projektům konkurence. Pro tuto verzi mluví také fakt, že již první jednotky Turgor užívaly funkční verze těchto prototypů s precizně odladěnými nedostatky.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje