Unh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Unh se od zbylých Dungů významně liší svou povahou i fyziologií - ocelovým stiskem svých prstových proto-chapadel by uškrtil i kategata.
(Coraabia Artist: Yu Cheng Hong)

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: Raná Skládka - okolo 335 Tu


Dnes již vyhynulý kmen válečnických proto-Dungů, jedno z prokazatelně nejstarších neživých etnik na Coraabu. Existenci těchto tvorů zmiňují už nejstarší opisy Ptharských min-logů. Unh Dungové byli houževnatým a jen obtížně asimilovatelným národem. Postavení jedince ve společnosti určovala mohutnost tělesné konstituce – slabí a neduživí Unhové bývali většinou svými druhy sežráni. Zajímavostí je, že Unh Dungové válčili výhradně mezi sebou. Boj s cizinci či jinými kmeny pro ně byl nejvyšší formou ponížení a uchylovali se k němu jen v případě existenciální nutnosti. Vzájemné střety mezi osadami Unhů pak spíše připomínaly náboženský rituál. Souboj probíhal vždy jeden na jednoho v přísně hierarchizovaných krocích. Vyvražďovací proces se pak protáhl klidně i na několik Tolů.

Pro Těžaře tito neživí představovali tvrdý oříšek, většina Unhů se totiž raději nechala zabít, než aby pracovali coby nuceně nasazení dělníci v talských koloniích. Na trhu s otroky měl jeden Mono cenu až tuctu Unhů. Problém nebyl v jejich síle či schopnostech, ale v jejich přesvědčení – před živými se opravdový Unh nesmí nikdy a za žádných okolností sklonit.

Palčivá otázka nepřizpůsobivosti Unhů byla časem vyřešena. Talové po vzájemné dohodě sesbírali všechny nuceně nasazené Unhy a vyslali je na stavbu Ory, která v té době vznikala poblíž města Mino. Unhové odmítli pracovat a nadále se v zajetí oddávali vzájemným soubojům. Těžaři je nakonec všechny vyvraždili a jejich těla naházeli do útrob Velké corabitové studny.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje