Vakant

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Jedinkrát jsem si objednal v C'Oře na přejezd do hotelu vakanta... ten kurnut se mnou jel jak s bečkou chaalku! Když jsem mu odmítl zaplatit spropitný, plivl mi bez okolků smradlavej chrchel do obličeje. - Bon Bruulo
(Coraabia Artist: Julian Johnson-Mortimer)

Rasa: Vakant

Domovský svět: Coraab

Éra: Střední Skládka - současnost


Prastaří vakanti jsou jedním z mála živých národů, který obýval Coraab dlouho před příletem Těžařů. Pro svou specifickou tělesnou stavbu i nezkrotnou povahu nebyli tito křemíkoví tvorové vzdaleka tak vhodní pro hrubou manuální práci jako neživí. Zřejmě proto si jich přilétnuvší kolonizátoři víceméně nevšímali a specifická, uzavřená komunita vakantů mohla přežít následující dramatická období planety v prakticky nezměněné formě. Okolo 2250 Tu bylo několik jejich hnízd znovuobjeveno známým cestovatelem Mango Manou. Někteří mladí vakanti se rozhodli vydat se s ním na zkušenou do C'Ory - a udělali rozhodně dobře, neboť jen o pár desítek Tu později jejich domovinu kompletně zničil mohutný výron radioaktivní Skládky.

Dnes žije v C'Oře zhruba tři tisíce těchto podivných tvorů. Vakant chodí po čtyřech, nemá vyvinuté hlasivky a všechny končetiny používá k libovolným funkcím. Jejich společenství je velmi uzavřené, tito čtyřnožci důsledně zachovávají rodové tradice a bedlivě si střeží své soukromí. Nejčastěji se živí jako tkalci nebo živoucí rikši.

Po určitou dobu byla jízda na vakantovi u coraabské aristokracie odznakem té nejvyšší míry prestiže. Když s nimi ale jednoho dne ethanolem opilí těžařští zbohatlíci naplánovali zaběhnout dostihový závod, rozzuření vakanti odmítli spolupráci a všechny do jednoho zkopali do bezvědomí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje