Vongul

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Alegorický výjev nenasytného Vongula. V grannocké liturgii bývá často zobrazován s kyvadlem, jež svým pohybem střídavě navozuje dojem sytosti a hladovění.
(Coraabia Artist: Sam Lamont)

Rasa: Daemon

Domovský svět: Grannok

Éra: 2984 Tu - 3233 Tu


Každý z biologických systémů potřebuje určitou regulaci. Nejinak tomu je i s polointeligentní hmotou Xa, kde tuto funkci po dlouhá staletí zajišťuje daemon Vongul. Tento tvor měl od svého vzniku vštípený jediný cíl - regulovat stavy nižších daemonů, hltat svými bezednými ústy deformované a nepovedené výtvory. Pokud byl Hwarang mluvčím hmoty Xa, Vongul tvořil její nenasytný jícen. Titánský tvor se přesouval vždy tam, kde jej bylo zapotřebí. Tehdy prý jeho bezmála kilometrové hadovité tělo obalené desítkami párů končetin zaplnilo prakticky celý horizont. Daemon Vongul pracoval rychle a nemilosrdně. Z vyvržených a nestrávených zbytků svých obětí pak stavěl desítky opulentních nekropolí, z nichž některé se na Grannoku dochovaly dodnes.

Navzdory svým rozměrům požírač Vongul nikdy nevynikal závratnou inteligencí a jeho zvyk polykat potravu naráz se mu málem stal osudným. Jednoho dne se pokusí namísto nižšího daemona zhltnout gigantický těžební stroj. Ten se mu však v žaludku vzpříčí a donutí Vongula předčasně zvrátit jeho obsah. Díky této nerozvážnosti tehdy z daemonových spárů unikne hned několik nestrávených obětí.

Vongul nikdy neakceptoval Hwarangův status a považoval ho za nepodařenou pacifistickou hříčku hmoty Xa. Po dlouhá léta proto svou mateřskou hmotu ponouká proti němu, což vyústí ve stvoření daemona B'Khelitha. Ten se však ihned po Hwarangově zabití obrací proti němu. Z Vongula nakonec zbyde jen gigantické ohořelé torzo, které se ani po dlouhých staletích zcela nerozloží.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje