Wohrra

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo -400 Tu - 1314 Tu


Bájný osvoboditel Min'Ory z těžařského područí, jeden z velkých novodobých patronů zombské neživé kultury. Wohrra se v Minu objevuje dlouho před příletem Těžařů, působí jako těžební předák v dolech Velké corabitové studny. V okamžiku talské kolonizace Coraabu se podobně jako řada jeho bratří na protest zcvrkává ve svém ree. Když posléze okolo 770 Tu procitá, nestačí se divit – u města Mino se rozprostírá jako velký kovový vřed těžařská kolonie Ora. Wohrra dojde k závěru, že je třeba zbavit se nadvlády Talů. Trvá mu dalších bezmála 250 Tu, než se mu jeho důmyslný plán podaří uskutečnit. Trpělivost se mu vyplácí – v boji za nezávislost uspěje a pro svůj národ se tak stává oslavovanou legendou. Wohrra dobrovolně ukončuje své uatta krátce po založení centropole C'Ora.

Wohrrův plán byl prozaický – distancoval se od všech Zombů a prohlásil, že těžba na Coraabu patří výhradně do rukou Talů. Zombové zuří a dlouho mu nemůžou vůbec přijít na jméno. Wohrra zformuje elitní oddíl dungských skládkokopů a pokračuje v těžbě pod taktovkou Těžařů. Celé talské generace jej tak postupně akceptují coby kolaboranta hodného nejvyššího stupně důvěry.

V okamžiku, kdy Wohrra od Talů získává titul Lop'Akka (tedy skoro-Těžař, což je pro neživé kolaboranty nejvyšší možná pocta), před zraky všech zúčastněných prohlašuje kolonii Ora za páchnoucí díru hodnou zasypání. Těžaři jsou zmatení a neživým dochází, o co Wohrrovi celou dobu šlo. Statisíce protestujících zaplaví Mino i Oru a následný puč vyúsťuje v okamžik kýžené svobody.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje