Xel Dzeng

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Xuto-Ba-Manne-Ogu-Bara-Světlo-vítá-Světlo-vidí-Tvá-krev-tady-i-tam-Rane-Ógu-já- ten-Xel-Strach-uvnitř-Bolest-požírá-Temnota-gééé-Bo-Dzu-Hata-Já-dosah-triumf!" - Xel Dzeng
(Coraabia Artist: PumpkinPie)

Rasa: Mykomorf

Domovský svět: Xao

Éra: ? - současnost


Po dvě sezóny byl Xel Dzeng krvavým postrachem arén coraabského Sokurru - nemilosrdný a neporazitelný. Říká se, že kdyby v soutěži v 4225 Tu neskončil, vyhrával by titul Nu'Sok dodnes. Pravdu o jeho zjevení na Coraabu znají pouze elitní agenti InSboru - v 4215 Tu dorazí na orbitální dráhu Coraabu poškozený magrav, který nereaguje na žádné volání. Okamžitě je k němu vyslán přepadový oddíl xenub. Ty proniknou na palubu a naskytne se jim hrůzostrašný pohled na těla zmasakrované posádky a cestujících. Uprostřed krvavé lázně se tyčí nehybný Xel Dzeng. Mykomorf je zadržen, avšak ještě než stihne dorazit do cely v pevnosti Hach'Atta, je vydán příkaz k jeho propuštění. Po tomto incidentu mykomorf na čas zmizí, aby se o pár Tu později vynořil v arénách ilegálního Sokurru.

Xel Dzenga na Coraab přivedlo mocné sázkařské konsorcium Xot-Gorl, aby zlikvidoval tehdejší elitu Sokurru. Je to ale těžařská trenérka Beya al-Tonnra, kdo postupem času začne Xel Dzengovy zápasníky porážet. Těsně před tím, než se Xel Dzeng rozhodne jí osobně zabít, jeho záměr přeruší její odchod ze soutěže - Beya se rozhodne vstoupit do vrcholné coraabské politiky a stane se c'orskou guvernérkou.

Xel Dzengovu stáj obklopuje skupina fanatických fanoušků, kterými je mykomorf horlivě zbožšťován coby posvátná bytost. Řada z nich s ním žije v jeho podzemním sídle, které slouží zároveň i jako škola Sokurru. Jeho nohsledi jsou mu absolutně oddáni navzdory tomu, že každou sezónu jednoho z nich rituálně pozře. Nejtvrdší je však ke svým šampiónům - neváhá je mučit a zabíjet, vyžadují-li to okolnosti.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje