Xenuba

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ve 4208 Tu došlo v uprchlickém táboře Du'Gad ke krvavé vzpouře, kterou stráže nedokázaly potlačit. V té době k táboru dorazil také oddíl xenub a ihned se zapojil do bojů. Jejich brutalita při potírání rebelie podle očitých svědků překonala řádění Sado-botů za Hontovy hrůzovlády.
(Coraabia Artist: Alexey Skorodumov)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: 3521 Tu - současnost


Jednotky xenub představují elitní exekutivní složku Generálního Xenosu a úřad pro dohled nad imigranty je rozhodně nevysílá do běžných razií po přístavních ubytovnách. Xenuby jsou nasazovány tam, kde se od ilegálů očekává tvrdý odpor, ať už jde o provozovatele otrokářských dílen či příslušníky početných xeňáckých gangů. Xenuby také provádí náhodné inspekční razie na palubách nákladních magravů, které bez ustání míří na Coraab. Na planetární orbitě je rozmístěn bezpočet autonomních sond InSboru. Tyto ""oči"" skenují každé prolétávající plavidlo a výsledná data zasílají do Generálního Xenosu. V případě podezření je pak okamžitě vyslán operační oddíl xenub. Ty zpacifikují posádku a zajistí magrav pro inspekci byrokrathů Generálního Xenosu.

Xenuby nespadají do kompetence policejních či armádních složek, ale zodpovídají se přímo byroktathům z Generálního Xenosu. To jim dává určité nadstandartní pravomoci, které neváhají plně využívat. Xenuby jsou nechvalně známé pro tvrdé zacházení se zadrženými a bezohledný způsob vedení boje. Za svou historii mají na kontě řadu závažných incidentů, kdy došlo k zabíjení nevinných civilistů.

Hlavním operačním střediskem xenub je stará ilokajská pevnost Hach'Atta, nacházející se nedaleko městského státu Bochezai. Nachází se v ní rozsáhlý podzemní vězeňský komplex s několika tisíci celami. Zde jsou internováni zadržení imigranti čekající na povolení k pobytu či deportaci. Podle auditu nezávislé komise U.I.O.L. zde došlo mezi 4200 Tu - 4300 Tu ke zmizení až dvou tisíc nežádoucích osob.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje