Xeno-ops

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Navzdory latentní xenofóbii si leckterý Coraabian oddychne, když se okolo prožene jeden z těch ""zadrbaných xeňákocajtů"", aby s nasazením svého života, laloku či vitální plazmy zachránil jejich vlastní život.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: 4094 Tu - současnost


Xeno-ops jsou speciální centropolitní jednotky xeňanů určené k zásahům proti jiným xeňanům - takovým, se kterými by si konvenční síly nevěděly rady. Oficiálně byly xeno-ops ustaveny až ve 4094 Tu, avšak specializované týmy rekrutované z řad dobrodruhů celého multivesmíru již dříve působily v jednotkách jako jsou urban-ops či aglomeros. Dlouho před založením xenických úderných oddílů existoval uzgecký tým honáků acidilů, kteří zachránili Bochezai před první invazí much ojag v 4024 Tu, či bratři Guddo a Rull, kteří úspěšně rozpustili záhadné poly-ůzy H°oa, jež kdysi připlachtily z nedalekého skládkosvěta Rybbt. Právě shromáždění těchto specialistů pod společnou úřední správu bylo prvním krokem k vytvoření jednotek xeno-ops.

Smutnou skutečností je, že ona jednotná správa byla motivována prozaickou snahou separovat ""xeňácký živel"" od řádných obyvatel Coraabu. O nově vytvořené úřední pozice, díky kterým aparát budoucího ústředí xenojednotek notně nabujel, se mezi byrokrathy-čekateli strhl lítý boj. Sami úředníci se tak postarali, aby byly v 4094 Tu jednotky xeno-ops ustanoveny natrvalo.

Xeno-ops jsou dodnes přehlídkou těch největších podivínů a dobrodruhů z Xenozóny, mající problémy nejenom s náležitou organizací, ale i respektem k velení a dodržováním stanovených pravidel. Pestrá směsice xeňanů je na tom bledě i se vzájemnou tolerancí. Někdy je tak paradoxně těžké poznat, kdo koho vlastně nesnáší víc - jestli Coraabiané cizince nebo cizinci sebe navzájem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje