Xogoth

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Xogové jsou nebezpečnými tvory s bezbřehým apetitem - dokáží vstřebat prakticky jakoukoliv organickou sloučeninu.
(Coraabia Artist: Ali Tunc)

Rasa: Požírač - třída Xog

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: ? - 4252 Tu


Policejní složky Coraabu dlouho neřešily tak zapeklitý případ - čtyřicet dva zavražděných Coraabianů (mezi nimi nahodilá směsice ras – pětice Dungů, dva Těžaři, bezdomovec a významný myslitel Ikrill) spojovala jasná vodící linka. Někdo z nich nechal jen holé kostry. Případ zaměstnával několik oddělení na dlouhé roky, každé období číslo bytostí zbavených všech tkání a orgánů narůstalo. Až Torrent na náhodné obchůzce vystopoval hnízdo podivného tvora, který jej málem zabil - šlo o vzácného Xoga ze vzdálené Mogra Troi. Do případu se vložil U.E.P. (úřad pro extrémní případy) a zavolal na pomoc specialisty z Kosmopolitních Světů. Xogoth požírač byl nakonec odhalen a zabit.

Xogotha přemohl ligan Qukkk, který se před střetem potřel gelem vlastní výroby a s jehož pomocí byl imunní vůči požíračovým leptacím žlázám. Za tento společnosti prospěšný čin byl organizací U.E.P. odměněn titulem Eo.PaP.S-cII., avšak dodnes mu nikdo neuhradil náklady na výrobu drahého přípravku.

Xogoth po své první smrti implodoval zpět do larválního stádia a z místní márnice odtekl do kanalizace, kde zřejmě dodnes žije v sekundárním stavu a vesele saje enzymy z odpadu. U.E.P. tyto hypotézy sveřepě popírá. Na místech, kde se pohyboval Qukkk potřený gelem, lze dodnes naměřit stopové dávky radiace.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje