Qukkk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Je to magor. Vždycky vidim, jak se ty jeho očka rozzáří, když zmerčí nějaký hejblátko, ve kterým se může vrtat. Podle mě dokonce spí s kurtovákem v ruce! Měl by si najít babu. - Sonar
(Coraabia Artist: Steve Hamilton)

Rasa: Soop

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 4184 Tu - současnost


Soop Qukkk'Qatta-Qot se narodil do soopských ghettoloděnic coby konstrukvak 1. třídy. Ve své práci od začátku vynikal, zajímaly ho obory jako termogeneze, post-metalurgie či druhotná mokrá fúze. Qukkk měl ovšem i jinou zálibu, kterou jeho nadřízení těžce nesli. Zajímal se o vědecké práce odborníků mimo ghetta. Po sporech s vedením loděnic Qukkk absolvoval kurz adaptabilního přežití a opustil waalkské oceány. Touha po poznání okolních světů byla silnější než on. Po několika Tu intenzivního samostudia zavítal na kosmopolitní Agan. Zde o jeho obrovské vědomosti projevila zájem samotná Liga, o které Qukkk do té doby neslyšel (podle starých stanov nemá Liga v soopských teritoriích na WaalkWaku žádné pravomoci). Jeho život konečně nabral správný směr.

Qukkkovi byl nejdříve v Lize nabídnut post vedoucího vědeckého pracovníka. Když ale Qukkk zjistil, jakým extrémům musí ligani čelit v terénu, rozhodl se zažádat o nábor do některého ze zásahových Týmů, aby je mohl podpořit. Vedení jeho žádost striktně odmítlo, posílat na mise vědce jeho formátu se jim zdálo příliš riskantní. Když pohrozil výpovědí, Donner nakonec souhlasil.

Díky Qukkkem navrženým unikátním prototypům a experimentálním zbraním se Týmu 3 ve složení Kassio - Qukkk - Ruka dařilo jako žádnému jinému. Po smrti Kassia byl Tým 3 rozpuštěn a Qukkk se záhy přesouvá do elitního Týmu 1 pod vedení Sonara. Národem Soopů je díky tomu Qukkk oslavován jako největší hrdina v dějinách.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje