Zamsu

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Mezi zamsuovy oblíbené zbraně patří pulzní paralyzér CHOA-3 a malý, avšak vysoce výkonný příruční šoker značky Eephra.
(Coraabia Artist: Steve Hamilton)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: 2440 Tu - současnost


Jediné slovo, které by hodnost zamsu vystihlo, je domobrana. Snad každý Sektor v C'Oře má svého zamsua, který se mění vždy každé tři Guly. Tento úřad byl kdysi zřízen za účelem efektivního propojení složek policie s lokálním obyvatelstvem. Zamsu totiž vždy ve svém rajónu bydlí a dobře se zná s okolím. Starousedlíci často volají v případě ohrožení svého zamsua dříve než konvenční policejní složky. Mají pocit, že jim více rozumí, mnohdy je to kamarád kamaráda. Zamsuové sami nemají velké úřední pravomoce, což kompenzuje jejich přirozená autorita v jejich domovském prostředí. Jsou také limitovaní tím, že mohou k výkonu povolání používat výhradně nesmrtící zbraně.

Zamsuova oficiální pracovní doba nikdy nekončí. Je placen pouze od odvedené vyprotokolované práce. Mnohdy pak dojde k bizarním situacím především v bohatších a bezpečnějších distriktech - zamsuové pak v potřebě akutního výdělku provádějí za úplatu drobné domácí práce, pracují jako boteři či vyučují sebeobranu.

Absurdní je jeden z případů Ploye, který v Sektoru 5 rozkryl širokou síť dealerů ketamaše vedoucí až k místnímu zamsuovi. Nikdo se do té doby nepozastavil nad faktem, že tento zkorumpovaný veřejný činitel celých osm let nepobírá od nadřízených orgánů žádný plat a namísto toho čile řídí místní podsvětí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje