Zjak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kop Zjak je vyhlášeným milovníkem nových "udělátek". Dá se říci, že do každého případu zapojí nějaký svůj nový výmysl.
(Coraabia Artist: Filippo)

Rasa: Ezwuo

Domovský svět: Coraab

Éra: 4255 Tu - současnost


Mladý inženýr a ambiciózní milovník botů Egon Zjak začíná svou kariéru v boterském cechu HONK coby řadový svářeč. Rutinní práce mu však příliš nevoní, a tak za sebe sestrojí důmyslnou náhradu, syntetickou kůží potaženého GL9001 bota, který na průmyslových kamerách vypadá na chlup stejně jako Zjak. To Egonovi umožní toulat se po továrních halách a pomáhat svým kolegům na různých pracovištích. Rozšiřuje si tak své boterské znalosti a navazuje cenné kontakty, které mu brzy dopomohou k povýšení. Na své nové pozici se ale dlouho neohřeje. Rozsáhlé korupční praktiky se mladému boterovi příčí, není ochoten na ně přistoupit a brzy skončí zpět na výrobní lince. Zjak se však s takovým výsledkem nehodlá spokojit a pouští se do nerovného boje s korupční mašinerií.

Bez konkrétních dat by oznámení korupční činnosti v cechu, jenž je přímo kontrolován Planetárními kopy, nemělo žádný význam. Proto Zjak sestrojí malou četu aug-botů, mrštných mechanických tvorečků, jejichž citlivá senzorická čidla zachytávají veškeré audiovizuální, pachové i genetické stopy. Brzy se tak dopátrá k zhoubné symbióze mezi honkskými byrokrathy a členy zločineckého syndikátu Su-Angi.

Na Zjakův podnět proběhne ve 4279 Tu rozsáhlá protikorupční razie vedená kopem Venchporem. Ta odhalí skandální šíři překupnické korupční sítě, jež se dotkne téměř třetiny veškerých zaměstnanců HONKu. Za své zásluhy se Zjak dočká povýšení a je přidělen do elitní protikorupční operační skupiny. Ve volném čase si pak přivydělává prodejem svých (dnes již legendárních) špionážních aug-botů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje