Venchpor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Vrchní velitel kopů Venchpor, jako jeden z mála obyvatel Coraabu, prošel slavnou vojenskou akademii DaruDar v Kosmopolitních světech. Vojenský výcvik v cizím světě je mu někdy vytýkán, ale Venchpor tyto pomluvy vždy s úsměvem odbyde s tím, že jde o pouhou závist.
(Coraabia Artist: Sebastien Hue)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4218 Tu - současnost


Venchpor je vrchním velitelem Planetárních kopů v C'Oře a je tak nejvýše postaveným kopem v policejní hierarchii. Na svůj věk má za sebou již impozantní kariéru a všeobecně se věří, že ho čeká povýšení na arma. Venchpor je charismatickým vůdcem, kterému nedělá problémy se pohybovat ve vysoké politice a má také velkou podporu coraabské veřejnosti. Užívá si pozornosti médií a nepromarní jedinou příležitost, jak se předvést před kamerami. Vždy se zaměřuje na mediálně vděčné případy a dává si záležet, aby jeho úspěchy byly dostatečně vidět. Nechává se médii ""překvapit"", když v bojovém exoskeletu osobně zatýká významné zločineckého bosse a s hranou skromností a hereckým úsměvem poskytuje rozhovory. To je styl, jakým se prezentuje veřejnosti.

Bylo by chybou Venchporovo uhlazené a přátelské chování vnímat jako změkčilost. Venchpor absolvoval špičkový bojový trénink, sloužil v těch nejhorších částech centropole a nikdy neváhá použít brutální sílu, když je to potřeba. Pro coraabské podsvětí to byl obávaným protivníkem již v době, kdy coby řadový kop drtil pouliční kuplířské gangy v Sektoru 10.

Přes všechny úspěchy padá na Venchporův život jeden stín. Smrt jeho nevlastní sestry, kterou pro pár nesplacených Xotů nechal zavraždit lichvář Čmogod v době, než se Venchpor stal kopem. Ač Venchpor tlačí na jeho zločineckou síť sebetvrději, zatím mu tento postrach C'Ory uniká. S každým povýšením ale roste Venchporova moc a blíží se okamžik, kdy Čmogodovi zasadí finální úder.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje