Čad

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Bylo to strašně rychlý. Během chvilky jsme přišli o ty nejlepší kousky. V dálce jsem ve tmě zahlídl dvojici červených bodů, který se rychle vzdalovaly. Nebylo pochyb o tom, že nás právě okrad sám Čad. - Bodo Kox
(Coraabia Artist: Marcos L. Villarroel)

Rasa: neživý – Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: ? - současnost


Neživými nazývaný též Olth'Outha (Stín Periferie). O Čadovi se toho mnoho neví. V řídce obydlených oblastech mimoměstských pustin se tento tajemstvími opředený Ilokaj objevuje jen zřídkakdy. Většinou se tak děje s příchodem dne Šera, kdy jsou rozsáhlé oblasti Coraabu ponořené do víru zuřivých chemobouří. Obvykle s sebou do civilizace přináší všemožné cetky a artefakty, které se snaží směnit za zbraně či vybavení s místními obyvateli. Čad je pověstný svou vznětlivostí a smlouvání nad výslednou cenou se mnohdy zvrhne v krvavý konflikt. Někteří neživí se s ním proto bojí obchodovat a snaží se Čadovi zcela vyhnout. Říká se, že tento Ilokaj dokonce ani skládkařské relikvie sám nenalézá, ale jednoduše přepadává špatně chráněné skládkokopecké karavany.

Čada charakterizuje jeho žhnoucí pohled – jedni tvrdí, že jde o optickou iluzi, obyčejné luminiscenční implantáty. Druzí spekulují o tom, že Čad nalezl v dalekých pustinách jakousi mocnou technologii z dob hypervyspělých kultur, jež jej postupně přetváří v poloboha. Skutečnost je ovšem prozaičtější – Čad trpí vzácnou chorobou, tzv. sonokrechií. Ta jej postupně připravuje o zrak.

Čad si navzdory zákazům úřadů zbudoval své sídlo v opuštěné talské kolonii E-Tal. Několikrát zde musel čelit útoku hladových hypomorů či nájezdům potulných dungských tlup, vždy se ale agresorům dokázal ubránit. Čad je doslova posedlý hledáním mýtických ptharských artefaktů, o jejichž výskytu v Periferii je skálopevně přesvědčen. Iblort ví, zda se mu nějaký podaří objevit.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje