Bodo Kox

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: 4215 Tu - současnost


Ve vzpomínkách myslících tvorů Coraabu s oblibou přetrvávají legendy. Mýty o hrdinech, padouších, ale také o pokořitelích Skládky. Říká se, že dávnověcí skládkokopové měli na hledání skrytých pokladů zvláštní dar. Vnímali ostrý cizorodý pach skládkařských artefaktů skrytých tisíce bolů pod zemí, odhalovali neprobádané skládkové výdutě pouhými disharmoniemi ve vibracích šrotosféry. I proto dnes září hvězda nejslavnějšího ilokajského skládkokopa Bodo Koxe jako žhavá koróna Unaaru. Je jedním z mála skládkokopů na Coraabu, který stále spoléhá na intuici a detekční přístroje posléze používá k pouhému utvrzení své původní domněnky. Pokud zrovna neobchoduje se svými nálezy ve velkých městech, Bodo Kox se nejčastěji pohybuje v nevlídných oblastech Rezavých dun.

Bodo Kox začíná svou kariéru v závodech vyrábějících luxusní antigravy. Je nadšencem do umělé inteligence a zanedlouho se stává pravou rukou velkého bosse, mocného průmyslníka Zaana Tessara. Starý Zomb jej skrze svou obsáhlou sbírku exemplářů zasvětí do tajů prastarých skládkařských artefaktů. Bodo však nakonec zdi výrobních závodů opouští - Tessar mu jeho "zradu" nikdy neodpustí.

Hned na počátku své skládkokopecké kariéry učiní Bodo Kox několik převratných objevů, postupně vyzvedne na povrch více než dva tucty zachovalých vraků magravů ze skládkařské éry. Ilokaj se specializuje na obří mezihvězdná plavidla z pragmatických důvodů - prodej hmoty T'ung je výnosným obchodem a Bodo si díky němu může dovolit financovat další expedice i nákupy artefaktů na šerém trhu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje