Škenny

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Zolgravec Škenny zachycený o přestávce mezi jednotlivými koly závodu (4275 Tu).
(Coraabia Artist: Pascal Blanché)

Rasa: Ekhro

Domovský svět: Coraab

Éra: 4241 Tu - současnost


Škenny je jedním z nejtalentovanějších zolgravců, kteří v posledních sezónách brázdili závodní okruhy centropolitního ZoloXu. V silně konkurenčním prostředí se prosazuje už jako dospívající mladík, než jej ale předáci stáje Kazye posadí do kokpitu závodní agravy, nutí jej posluhovat starším zolgravcům a opravovat jejich stroje. Škenny se od nich postupně naučí celou řadu fíglů a triků, které později uplatní na okruhu. Největší problémy mu dělají jeho neživí konkurenti, kteří mají tendence se k němu chovat velmi nevybíravě. Dokonce mu opakovaně záměrně poškozují jeho agravy, aby do závodů vůbec nenastoupil. Škennyho dosud největším úspěchem je fenomenální vítězství při bi'tolských závodech v Sektoru 20 pořádaných 4267 Tu.

Škenny je velmi ambiciózní a neváhá svým soupeřům oplácet jejich naschvály ještě drsnějšími praktikami. Když mu káďovky z konkurenční stáje Džun rozleptají jeho zánovní stroj poslední Šero před závodem, neváhá a objednává si dvojici miiwortských kategatů, kteří dva neživé závodníky bez milosti popraví. Respekt z mladého ekhroského zolgravce tak s každou sezónou roste.

Škennyho snem je včas skončit se ZoloXem a stát se součástí A-Gravu, nejprestižnějšího závodního klání v Coraabii. Mladý Ekhro se snaží vydělat si tolik Xotu, aby mohl jednoho dne kmitnout na Kogan, kde se většina a-graveckých závodů odehrává. Pravidla tohoto sportu jsou ovšem od klasického ZoloXu velmi odlišná, proto to šampión nebude mít vůbec snadné.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje