Bílý Bratr

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Annor

Domovský svět: Annor

Éra: 3241 Tu - současnost


Okolo 3240 Tu dochází na Annoru ke kulminaci etnických střetů mezi Bílýma očima (Annoři) a Černýma očima (Baiánci). V reakci na nepokoje vydává společenství annorských dóžat úplný zákaz palných zbraní pro jiné než vojenské účely. Jediná výjimka je zavedena pro lov zvěře. Radikální Annoři proto naoko zakládají xenolovecký cech, který má za cíl jediné - ozbrojit se. Jméno Bílí Bratři dává jasně najevo, že se jedná o skupinu rasově výlučnou. V průběhu následujících dvou set Tu se ovšem etnická otázka na Annoru stává zcela marginální a kontakt s jinými kulturami Coraabie po strunifikaci systému ji nakonec odstraňuje zcela. Bílí Bratři se postupně distancují od své rasistické minulosti a transformují se v opravdovou skupinu xenoloveckých nadšenců. Kontroverze je však provází i nadále.

Mezi 3530 Tu a 3590 Tu Bílí Bratři vyhubí dobrou polovinu ruuckých plemen na měsíci Annkor. Vláda Annoru proto prohlásí měsíc za národní rezervaci a přísně zde zakazuje lov. Jediným výsledkem je ovšem vybití mnoha druhů na rodném Annoru. Cech je v 3620 Tu oficiálně postaven mimo zákon, avšak devastaci přírodního dědictví se však již zabránit nepodaří. Bílí Bratři pak pod rouškou ilegality fungují dodnes.

Masové nájezdy Bratrů na faunu různých planet Xenozóny se ne vždy setkávají s pochopením. Během expedice na Ymef se členové cechu dokonce dostávají do krvavého konfliktu s místním obyvatelstvem, které je považuje za invazní jednotky. Annorským diplomatům se daří odvrátit hrozbu války jen za cenu tučného odškodnění. K dalším incidentům již tradičně dochází při setkání Bílých Bratrů s khalfasským DuRuukurem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje