Bagdeg

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Během svého krátkého působení u BulthaiBaka si Bagdeg vyslouží přezdívku Unnakarr (Hezoun).
(Coraabia Artist: Ian Boe)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4243 Tu - současnost


Ačkoliv se Bagdeg narodil do slušné aganské rodiny, už jako malý chlapec vykazuje patologické rysy. Především pak sobectví, absenci empatie a rozlišovacích schopností v otázkách dobra a zla. Když se jej vychovatelka ptá, jestli má radši maminku nebo tatínka, odpovídá, že je mu to jedno, a že záleží, kdo dá víc. Přestože je dítětem spíše slabým a neduživým, už od malička sní o práci nájemného zabijáka, bez ohledu na to, zda pro policii či pro zločince. Jakmile dospěje, jeho otec mu zajistí práci u místního policejního sboru. Bagdeg je brzy propuštěn, protože řeší triviální případ vandalismu zastřelením viníků. Tím si ale také zajistí doporučení do agentury Bonnax, zabývající se lovem osob pro odměnu. Bagdeg se tak stává jedním z těch nemnoha šťastných, pro které je jejich práce koníčkem.

Na Coraab Bagdeg přilétá v 4270 Tu kvůli zakázce z Bonnaxu. Efektivita, s níž bez jakýchkoliv výčitek zabije sledovanou oběť, zaujme místního byrokratha. Bagdegův odlet je zdržen propuknuvším dungským povstáním, a tak přijímá úředníkovu neoficiální zakázku na likvidaci jeho ideologických odpůrců. Bagdeg však nečekaně zakličkuje a za tučnější obnos neváhá byrokratha udat místním bezpečnostním složkám.

Během pobytu na Coraabu si Bagdega najmou také dva znepřátelení c'orští zločinci proti sobě navzájem. Bagdeg shrábne zálohy, oba muže zabije a požaduje odměnu po pozůstalých. Pak se dokonce vydá do centrály InSboru a vyžaduje odměnu i tam. InSbor jej namísto toho uvězní za vraždu. Bagdeg neváhá a kontaktuje samotného Eluka Bonna. Výhružka transplanetárního skandálu jej dostává zpět na svobodu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje