Bordillox

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nedostižnou metou Bordilloxovy sbírky je polibek od Bulthai. Proto si skrze šerý trh na oroi obstaral alespoň nedopalek jejího traxolského viržínka, kterého se snad kdysi dotýkaly její smyslné rty.
(Coraabia Artist: Adrian Chan)

Rasa: Mghor

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 4225 Tu - současnost


Bordillox pracuje na debotážní lince wackého průmyslového gigantu Qqant. Svou práci upřímně nesnáší a své kolegy baví výbuchy nekontrolovatelného vzteku, když se mu opakovaně nedaří jemná manipulace z obslužným pultem. Svou frustraci si vybíjí ve vodních arénách, kde poměřuje síly s ostatními bojovníky v bojovém sportu Wak'Su. Ve 4260 Tu se dokonce probojuje do finále planetárního mistrovství v kategorii Kkkw a sázka na něj se považuje za sázku na jistotu. Toho využívá proslulý ulli-mantský bookmaker Chacha-San. Nechá Bordilloxe nadopovat bojovým stimulantem a nabídne štědrý kurz na jeho prohru. Bordillox sice dle očekávání vítězí, ale následné dopingové šetření výhru anuluje. Nešťastný Mghor tak přichází o zápasnickou licenci.

Chacha-San předchází problémům a spěchá zhrzeného Bordilloxe uklidnit. Předstírá lítost a velkoryse mu nabídne uhrazení kmitu na Coraab, kde mu domluví práci vyhazovače u svého bratrance ve Zlatavém ZanXu. Slibuje, že brzy mu jako šampiónovi zajistí slavný návrat. Bordillox si po čase uvědomí, že se mu v nejnavštěvovanějším podniku c'orského Sektoru 4 líbí a na Coraabu zůstane.

Po příjemně stráveném čase u Šošo-Sana je nepsaným pravidlem, že spokojené zákaznice při odchodu žoviálního Bordilloxe políbí. Žádná z nich však netuší, že Bordillox pod svou hrubou mghorskou kůží skrývá romantickou duši nevšedního sběratele polibků a ze svého bio-kníru napuštěného ikromazolem snímá jejich genetické stopy, jež pak natrvalo uchovává ve své obskurní sbírce.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje