Brug Tumor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý – Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: 2811 Tu - 2976 Tu


Brug strávil dlouhé roky neživota v Periferii a toto období v něm zanechá určité životní postoje a návyky. Živí se jako obchodník s min-logy, cestuje s karavanami proudícími z coraabské centropole do okrajových částí světa. Později Brug přesidluje do města a s několika dalšími Ilokaji zakládá legendární hnutí Karaa. Je vzpomínán coby vytrvalý bojovník za práva své komunity, dlouhé roky aktivizuje společnost a snaží se neživým vydobýt lepší podmínky k existenci. Nakonec je na jedné z protitěžařských demonstrací zabit - pro svůj lid se na dlouhou dobu stává symbolem vytrvalého odporu proti tehdy silně rasistické vládě.

V dnešní době je význam Brugových činů notně podceňován zřejmě právě kvůli klesající úrovni prastarého společenství Karaa. Zatímco po revolucionáři Bocheezai se jmenuje celý hvězdný přístav a nesčetně dalších ulic, náměstí či institucí, Brug Tumor nezanechal v dnešní coraabské společnosti prakticky žádný výraznější otisk.

Brug sice bojoval za práva ilokajské komunity, na druhou stranu se silně vymezoval vůči zbylým neživým kmenům. Káďovky podle něj byly špínou, odsouzenou k vyhubení, mocní Zombové zase elitářští zrádcové vlastní rasy. Říká se, že Bruga kdysi na demonstraci u Těžebního sněmu nezabili policisté, ale nájemní vrazi samotného Zaana Valigursaie.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje