Bocheezai

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: ? - 3450 Tu


Když Tu'Rokarr během Talského Trojšeří obsadil centrální Sektory a začal s řízeným vyvražďováním xeňáků, stagnující c'orská společnost nebyla na takovou vlnu agrese a násilností vůbec připravena. Přesto se našel někdo, kdo by se této agresi aktivně postavil na odpor. Ilokaj se zvláštním zombským jménem v 3437 Tu zakládá hnutí, známé dnes jako Nu'Okha (Provázané Bytosti). Jeho členové jsou přesvědčeni o tom, že přišla ta správná chvíle si s těžařskými pučisty vyřídit účty za všechna předchozí příkoří. Během jedné z demonstrací se zformuje statisícový dav, podporovaný Nu'Okhou v čele s Bocheezaiem. Ten neváhá na vlastní pěst nařídit obléhání centrálních Sektorů C'Ory - v okamžiku průlomu blokády a střetu dvou sil ovšem zasahují Baelové a jak to dopadlo, dnes na Coraabu ví každý.

Neživý kontrarevolucionář kolem sebe sdružuje kmenovou elitu své doby včetně mnoha vlivných Zombů. Ti Bocheezaie podporují až do doby, kdy se od skelethora Dunuua dozví, že Baelové plánují prosadit zničení centra společně se všemi účastníky konfliktu. V reakci na to se Zombové za Světla tiše stáhnou ze svých pozic a nechají své ilokajské spojence napospas osudu.

Bocheezai se v okamžiku exploze sedmé ban-bomby vypaří i se všemi členy Nu'Okhy. I proto se na Coraabu říká Khe ik'katta (Čekej na sedmou!). Smrt charismatického Ilokaje se už za nadcházejícího Skeletátu oplakává coby ikonický akt mučednictví. Dnes je tento coraabský hrdina (původem prostý tavič corabitu) pro svůj kmen symbolem odvahy a aktivního odporu proti útlaku.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje