Centro-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Centro-bot - propagační materiály při zavádění prvního modelu slibovaly doživotní záruční lhůtu. Kvůli vysoké poruchovosti palivových článků ale byla tato sazba u druhé generace snížena na jeden Gul.
(Coraabia Artist: Sergey Rumyantsev)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Coraab

Éra: první série vyrobena 3757 Tu


Každý Coraabian ví, že hádat se o přestupek s Centro-botem prakticky nemá cenu. Umělácký strážník všechny přestupky zaznamenává očima a v reálném čase je odesílá na přestupkový úřad k vyhodnocení. Centro-bot je kromě toho vybaven širokou paletou radarů, spektrometrů a dokáže rozpoznat až stovku nejrůznějších omamných látek přítomných v organismu byť ve stopovém množství. Pokuta nejde usmlouvat, stroj má uložený v paměti pevný sazebník. Jeho navigační maják je vybaven přístupy k frekvencím všech standardních složek, které jsou připraveny v případu konfliktu ihned zasáhnout. Vláda si nasazení Centro-botů v ulicích dlouhodobě velmi pochvaluje a v současnosti se do výroby zvolna připravuje nová, v pořadí již sedmá generace.

Před léty se ulicemi města pohybovala skupinka mladíků, kteří se bavili tím, že Centro-boty hackovali díky jejich slabinám v tehdejších verzích interwaru. Ti pak zahlcovali centrály úřadů takovým množstvím smyšlených případů a incidentů, že prakticky nebylo možné rozpoznat, co se v ulicích C'Ory děje. Celá "legrace" pak vyšla město na několik miliónů trinů.

Modifikované verze Centro-botů kdysi zakoupila veřejnoprávní oroia Cor-7, která jejich snímače nahradila výkonnějšími sub-emitory a vytvořila z nich mechanizovanou armádu kameramanů pro svá vysílání. Coraabská vláda nakonec jejich využití v soukromé sféře zakázala a Centro-boty od Cor-7 za směšnou pětinu nákupní ceny vykoupila zpět.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje