Cor-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Cor-bot na servisní prohlídce v Corraikhu, Sektor 5.
(Coraabia Artist: Markus Lovadina)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Coraab

Éra: první série vyrobena 1496 Tu


Cor-bot je bezesporu nejstarší modelovou řadou mechanických pořádkových sil na Coraabu a dnes je spíš vzácností se s ním někde v C'Oře osobně setkat. Série Cor byla napříč staletími mnohokrát obměňována a vylepšována, dnes v centropoli funguje nějakých posledních dvě stě exemplářů dvacáté až třiadvacáté generace. Přes určitou impozanci a velice slušnou výzbroj je tento bot zářným příkladem propastného rozdílu v technologické vyspělosti Coraabu a dalekého WaalkWaku, který má v dnešní době na výrobu botů v Coraabii bezprecedentní monopol. V zásadě jde o dávno přežité, neohrabané monstrum, které v cechovních dílnách Coraikhu zaměstnává celou četu boterů, jež jej musí neustále kalibrovat a opravovat. Dnes vzbuzuje "Koráč" v C'Oře spíše posměch.

Dříve se na závěsné systémy Cor-botů montovaly i nosiče U'Nora-500X. Poté, co 3812 Tu vpochodoval jeden z hacknutých Cor-botů do arény Sokurru a zasypal diváky salvou těchto vysoce tříštivých střel, byly smrtící "500Xky" z policejní výzbroje vyřazeny. V troskách dómu Bal'Teeka tehdy nalezlo smrt na dva tisíce zápasuchtivých nebožáků.

Série Cor byla veřejností vytrvale kritizována a je spíše zázrakem, že se ještě vůbec nachází v metropolitních složkách Coraabu nějaké funkční exempláře. Cor-boty měli dávno nahradit dokonalejší a po všech stránkách otestovaní Supra-boti, díky obrovským úplatkům a vehementní lobby ze strany boterského cechu 100-son byl ovšem vývoj série Supra pozdržen o neuvěřitelná tři století.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje