Kopibor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
I když má Kopibor práce až nad hlavu (což dle Waků není příliš často), najde si čas i na koníčky. Jedním z nich je oprava a servis stavebnic OKTA-P pro ratolesti svých zaměstnanců.
(Coraabia Artist: Lloyd Allan)

Rasa: Kotoi

Domovský svět: Coraab

Éra: 4215 Tu - současnost


Kopibor je hlavním mistrem Corašských cechů, jež byly v minulosti vyhlášeným producentem botů na Coraabu. Kotoici jsou nadšenci do technologií, předchází je pověst prací posedlých puntíčkářů. Kopibor již v dětství sestrojoval jednoduché stroje, v dílnách Coraikhu poté nastoupil jako servisák. Několik Tu pracoval na debotážní lince, rekalibroval hacknutý interware. Postupně se vyprofiloval coby organizačně nadaný expert, jež vždy dovede práci do zdárného konce. Po privatizaci Corašských cechů v 4261 Tu Kopiborova kariéra strmě stoupá. Nové představenstvo jej navrhuje do pozice cechmistra, Kopibor tak přebírá otěže nad řízením a plánováním výroby. Jeho primárními cíli je obnovit zašlou slávu boterských dílen a ubránit se rostoucí wacké konkurenci.

Corašské cechy již po několik století nepřišly s jakoukoliv zásadní inovací, v podstatě vždy jen recyklovaly zaběhlé postupy. To se Kopiborovi vůbec nelíbí. V nejbližších Tu plánuje v Coraikhu spustit výrobu zcela nové série coraabských bojových botů. Podle informací od corašských boterů série nese pracovní název Coreekarr. Předběžně o ní projevil zájem InSbor a Bahoofa.

V 4262 Tu dochází v závodech konkurenčního boterského cechu 100-son k průmyslové sabotáži. Díky nastražené chybě ve výrobním procesu je v C'Oře nutné svolat k opravě několik desítek tisíc Gorko-botů, což značně poškozuje pověst wackých boterů. Za celou událostí stojí právě Kopibor, který Waky nesnáší. Jejich botery považuje za ukvákané nafoukance bez kouska profesní cti.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje