Wal Qank

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Wak

Domovský svět: Coraab

Éra: 4195 Tu - současnost


Ředitel coraabské pobočky významného boterského cechu 100-son. Wal Qank se ihned po nástupu do funkce projevuje jako organizačně schopný manažer, pro něhož jsou zisky společnosti až na prvním místě. Qank zredukuje stavy boterů na nutné minimum a postupně vytváří důmyslný systém benefitů a odměn, díky němuž jsou zaměstnanci 100-sonu nuceni pracovat do roztrhání těla. Konkurence je kvůli tomu trochu posměšně nazývá boter-boti, třicetihodinová směna se dvěma pauzami na jídlo a vyměšování je totiž v místních závodech běžnou praxí. Wal Qank postupně z vedení odstraňuje všechny Coraabiany a na vysoké posty dosazuje přísné supervizory z centrály na WaalkWaku. Jeho cílem je dosáhnout ve výrobě botů na Coraabu suverénního monopolu.

I když se Wal Qank těší wackému občanství a oficiálně se k této své příslušnosti hrdě hlásí, ve skutečnosti je plně kyborgizovaným Těžařem, který na WaalkWaku podstoupil sérii školení a operací. Qank neváhá kvůli kariéře zahodit své jméno i původ, implementací umělých komponent do svého těla chce jít podřízeným názorným příkladem - v syntetizaci totiž vidí ideál krásy i efektivity.

V 4259 Tu kmitá Qank na WaalkWak kvůli audienci u samotného Kwa-Sokkka, vrchního cechmistra 100-sonu. Ten mu rázně nařizuje vypořádat se s konkurenčními Corašskými cechy, jež pod vedením botera Kopibora rychle obnovují svou zašlou slávu. Qank tajně obdrží tučný xotový obnos, jež má financovat diverzní akce. Válka boterských cechů na Coraabu je na spadnutí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje