Cylindrín

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Před staletíma nadšeně psali logy a hráli si na svatý, byl vod nich aspoň pokoj. Dneska tyhle panáci akorát tak plní služební antigravy! - Holmes
(Coraabia Artist: Jakub Hussar)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 2900 Tu - současnost


V určité době bylo v módě patřit k cylindrínům a nespoutaně si užívat městských kratochvil pod záštitou avantgardního uskupení, jež kdysi dávno založil potulný performátor Bo Kenaar. Jejich večírky a eskapády jsou legendární, nicméně v dnešní době se odklánějí od intelektuálna k ryzímu anarchismu. Dříve se cylindríni scházeli za účelem pozvednutí úrovně ilokajských komunit, zakládali učené spolky, demonstrovali, když byl jejich národ vystavován křivdám. Dnes pobíhají v organizovaných tlupách po městě, tagují xenofóbní hesla a tropí naschvály policejním složkám i civilistům. Říká se, že je to kvůli tomu, že v moderní a liberální coraabské společnosti de facto zmizel cylindrínům přirozený nepřítel.

Cylindríni se rozlišují na dvě skupiny - černé cylindríny a rudé cylindrýny. Černí jsou mladí, radikální a operují v ulicích, zatímco rudí se trousí po barech a nočních podnicích, kde verbují nové rekruty. S posledními dekádami ovšem celkový počet cylindrínů nevyhnutelně klesá.

O cylindrínských pokrývkách hlavy dříve kolovaly neuvěřitelné zvěsti. Jedni říkali, že jsou utkány z pohřebních rouch starých Zombů, jiní tvrdili, že jde o vydělanou kůži ze vzácných Naginat. Jistý investigativní novinář ale časem zjistil, že jde o stočené kartóny obalené syntetickou pryží kradenou ze sedadel striptýzových barů jako X0nBoi nebo Pimpall.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje