Efurok

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Po místním klujji je efurokův jed další pravzácnou tekutinou hoptarské provenience. Pro samotné efuroky to ovšem znamená pouze pravidelně se opakující utrpení a bolest.
(Coraabia Artist: Steve Somers)

Rasa: Efurok

Domovský svět: Hoptar II

Éra: ? - současnost


Efurok je zřejmě jedním z nejtajemnějších tvorů Xenozóny. I když byl v minulosti chybně označován jako efuruuk, fyziologicky se jedná o zcela jiný živočišný druh. Efurok má křídla, ale nelétá. Je slepý, ale skvěle se orientuje v okolním prostoru. Vydává táhlé mručivé zvuky, kterými dává najevo svou teritoriální nadvládu. Byly ale prokázány šokující případy, kdy efurok na přilétnuvší xenisty promluvil starým dialektem jazyka Mogra či jim přezpíval útržky khalfasského žalmu Sirri Elpa. Tvor přitom prokazatelně nedisponuje příliš pokročilou inteligencí. Záhadou také zůstává efurokův věk – zatím nebyly na hoptarském sousvětí nalezeny jediné ostatky tohoto fascinujícího tvora. V současnosti populace efuroků čítá cca dvaadvacet samců. Samice efuroka dosud nebyla objevena.

Efurokův ocasní bodec skrývá silný jed, který je paradoxně některými rasami považován za nejsilnější afrodiziakum v Coraabii. Ocas po odseknutí dorůstá, což z efuroka činí atraktivní cíl pro nejrůznější pytláky a ziskuchtivé galapky. Zásadní nevýhodou je, že efuroka není možné chovat mimo jeho domovský svět – tvor se v zajetí rozteče na nepoužitelnou biomasu.

Někteří xenisté spekulují o tom, že v domovském prostředí je efurok prakticky nesmrtelný. Jeho podivné hlasové projevy můžou být výsledkem pradávných střetů s prvními mogratskými xenauty a jinými všemožnými narušeteli hoptarského ekosystému. Říká se, že efuroci byli oblíbenými mazlíčky samotného Bethrezena, který je stvořil čistě pro své vlastní potěšení.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje