Endur

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Říká se, že Endur své podřízené při přijímání potírá svým sekretem. Díky tomu rozpoznává své lidi ať jsou ve kterémkoliv převleku.
(Coraabia Artist: Victor M. Torres)

Rasa: Xo-bruua

Domovský svět: Coraab

Éra: 4225 Tu - současnost


Endurova minulost je veřejnosti poměrně neznámá, ačkoliv z nedávno odcizeného interního sub-logu InSboru jasně vyplývá, že na Coraab se "vrátil po dlouhém působení v Xenozóně". Do InSboru jej v 4269 Tu osobně přivádí intergalaktik Hermes, který se tímto gestem snaží rozptýlit podezření, že ve vedení InSboru drtivě převládají loajální těžařští tradicionalisté. Endur je oficiálně ustanoven coby armo pro styk s Xenozónou, ačkoliv známa jsou pouze jeho jednání s Ligou a několik cest na Agan. Pokud se tento di-armo (tedy vyšší armo) vydává i na xenické světy, jeho mise pak probíhají v přísném utajení. Většinu času ovšem Endur tráví v 366. patře Naddy, kde disponuje hermeticky oddělenou kanceláří dimenzovanou tak, aby se po pracovišti mohl pohybovat bez nutného ochranného oděvu.

Krátce po Endurově příchodu do InSboru se v Naddě objeví mnoho nových zaměstnanců na různých pozicích. Jsou většinou bezvýznamní, avšak všudypřítomní - uklízeči, poslíčci, asistenti. Takřka bez povšimnutí zde vyroste tajná interní klika, později přezdívaná příslušníky InSboru Dlouhé tentákulum. Endur tak za zády výše postavených armů postupně získává nebývalou moc nad děním v úřadu.

Endurův vzestup se pokusí zarazit jeho konkurent, zákeřný armo Tubon. Díky důmyslně kamuflovanému udání je Endur při návratu z Aganu zadržen Bahoofou pro podezření z nákupu načerno sestrojeného strunaru. Endur vyvázne, avšak cena za umlčení svědků je enormní. Hermes raději zasáhne a Endura dočasně převelí ke stratosférickým vzdušným silám R.A.A.E. Zde pak Endur získává svou posměšnou přezdívku Korál.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje