Enol Wah

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
""Nenechám to tady. Že není místo? Kecy. Bez něj nikam neletíme! To raději umřu. Vždyť jsem na ten balík taraních kůží dostal dvacetinovou slevu!!!"" - Enol Wah.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Wak

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 4125 Tu - 4202 Tu


Bohatý boomský obchodník Enol Wah byl pověstný pro svou neskonalou hrabivost. Říkalo se o něm, že vlastní nejzanedbanější a nejpřeplněnější magrav v Xenozóně - do oprav investoval pouze nezbytně nutné prostředky a nikdy neodlétal z doků, dokud mohl naložit ještě nějaké zboží a vydělat pár Xotů navíc. Často ukládal přepravní kontejnery třeba i ve spojovacích chodbách či v soukromých ubikacích posádky, což se mu nakonec vymstilo. Jednou na poslední chvíli naloží náklad vajec jedovatých ještírků bakuro. Jelikož nemá nikde jinde místo, zanechá je ve strojovně. Vlivem tepla z nedostatečně oplášťované termoregulační jednotky se několik bakurů vylíhne dříve, načež zaplaví magrav ve snaze vypátrat jakoukoliv poživatelnou kořist.

Vystrašenému Wahovi nezbyde nic jiného, než svěřit magrav řídícímu interware a s celou posádkou opustit plavidlo v záchranných modulech. I zde však hamižný šmelinář šetřil na údržbě, když dříve vynechal několik pravidelných kontrol v servisních docích. Zatímco Enol Wah netrpělivě čeká na záchranu, autopilot špatně vyhodnotí souřadnice a namíří si to přímo do nitra blízké hvězdy.

Ztráta magravu s celým nákladem přivede Enola Waha na mizinu a definitivně ukončí jeho výnosný mezihvězdný obchod. Nakonec se Wah trvale usadí na Annoru, kde si v jedné zapadlé uličce zřídí novou živnost. V příšerně zanedbaném obchůdku, zaplněném zbožím až po střechu a s nabubřelostí pravého boomy, nabízí do své smrti turistům předražené suvenýry vyráběné z kůže ještírků bakuro.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje