FEKCH

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
""InSbor ví, že Prachaan Zaana nikdy neporazí - a to ani tehdy, kdyby mu v datových matricích poletoval gulión FEKCHů!"" – anonymní nu-blogger
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Coraab

Éra: 4188 Tu - současnost


Dlouho přehlížená nepříjemnost v podobě ""Boha spamu"" Prachaan Zaana byla po sérii plošných spamových útoků na datové matrice InSboru vyhodnocena jako hrozba nejvyšší třídy. Boterský cech L.O.P.P. proto dostává úkol vybudovat virtuální bytost – zbraň, jež má za úkol eliminovat rostoucí problém. Projekt FEKCH, vedený špičkovými botery, se díky fúzi moderní technologie a zcizených fragmentů zdrojového kódu Prachaana má stát konečným řešením. Velká očekávání se však nenaplní. Ukáže se, že FEKCH je schopen poměrně účinně bránit budovu Naddy a v ní ukrytá tajemství InSboru, avšak i přes veškerou snahu boterů, Prachaanovi se nevyrovná. Zanedlouho umělá bytost postupně přesahuje rámec svého programování a začíná si uvědomovat sama sebe.

Začátkem 4278 Tu na centropoli C'Ora udeří největší spamové mračno za poslední dekádu, na dlouhou dobu odstaví síť oroi a dočasně přetíží i sub-net. Guvernát najímá zástupy hackerů a chystá protiúder, načež FEKCH využívá vzniklého zmatku a sám útočí na jeho centrální systémy. Nedokáže totiž vyhodnotit svůj rámec a neuvědomuje si, že se sám stal Prachaan Zaanovou loutkou.

FEKCH se postupně ocitá v plné moci Prachaan Zaana. Ten svého ""bratra"" využívá k celé řadě diverzních aktivit. FEKCH si z čisté rozmařilosti pořizuje fyzické tělo, ve kterém s oblibou vystupuje jako imitace svého pána. Zatímco jeho virtuální část na oko nadále slouží InSboru, hmotný FEKCH si ze stejného úřadu tropí legraci skrze demonstrativní útoky, které pak sám s velkou pompou potírá.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje