Geuta-Wa

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mogra

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4242 Tu - současnost


Zrozen z intenzivního (leč krátkého) románku diplomatické stážistky Rentry–Wa a liganského ochránce práv Dogonta, se Geuta-Wa nedobrovolně zařadí mezi děti vychovávané svobodnými matkami. Coby dítě cestuje se svou rodičkou po Kosmopolitních světech a k nedostupnému otci si postupně vypěstuje silně ambivalentní vztah. Dogontovy geny se ale postupně začnou hlásit o své právo na existenci a ty Geuta-Wa zapřít nedovede. Vystuduje vojenskou školu Boga-Bu a jako premiant ročníku je přijat k jednotkám Spec-Gan. Mladý Mograt odjakživa upřednostňuje mírové řešení situace namísto zbrklého mačkání spouště, čímž si vyslouží uznání u svých nadřízených. Geuta-wa se tak brzy stává velitelem zvláštních oddílů metropolitních těžkooděnců.

Ve Spec-Ganu se pak Geuta-Wa setkává s Riiankou jménem Decuma Una. Tehdy použije slavné jméno svého otce s nabídkou, že by Decumě mohla jeho přímluva zajistit tolik očekávané přijetí do Ligy. Navzdory jejímu opovržení Mograty se z nich stanou věrní spolubojovníci ve zbrani. Geuta-Wa doufá, že než Decuma odhalí fakt, že svého otce ani pořádně nezná, dokáže změnit její rasistické názory.

Dogont přes svůj plodný život na nemanželského syna nikdy nezanevřel a jeho cestu životem tajně sledoval zpovzdálí. To on financoval synovo stipendium na vojenské akademii. Také nechal vytvořit prototyp ochranné mecha-zbroje pro jednotky Spec-Gan a zařídil, aby ji otestoval jeho syn. Navždy mu však odepřel přijetí k Lize, jelikož věděl, že by Geuta-Wa odmítnul a zneuctil tak jeho jméno.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje