Dogont

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Dogont krátce po výsadku. Mise ve válkou zmítaném Ul-Dhalu. • 4229 Tu
(Coraabia Artist: Jeremy Chong)
Title ligan dogont.jpg

Rasa: Mogra

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4159 Tu - 4273 Tu


K vedení liganského Týmu 2 se Dogont dostal až v pokročilém věku. Dvacet sedm Tu sloužil jako řadový ligan, který mohl jít ostatním příkladem. Nezkorumpovaný, čestný a zodpovědný Mogra-Troiec Dogont vždy prosazoval nenásilnou cestu ke zjednání pořádku. Mnozí jej dnes považují za jediného vhodného nástupce Donnera na post liganora. Dogont se dodnes vrhá v čele svých spolubojovníků do víru nebezpečných operací, díky na míru vyrobené podpůrné mecha-zbroji jsou jeho pohyby stále stejně obratné a přesné. Spolubojovníci mu familiérně přezdívají Keramický děda, nicméně nikdo si to v jeho přítomnosti netroufne vyslovit nahlas.

Dogont se dodnes trápí nad ztrátou Kassia, jehož smrt si dává za vinu. Na jeho počest pojmenoval svého druhého nejstaršího syna Kassion. Dogontovy eskapády s četnými milenkami jsou dnes již legendární – ligan má údajně až dvacet nemanželských dětí.

Ligan Dogont trpí pokročilým stádiem osteokrenie, lékaři mu při zjištění diagnózy dávali nejvýše několik Tu života – Dogont sice s chorobou úspěšně zápasí již čtyřicet Tu, nicméně bez každodenní konzumace široké palety silných analgetik se jeho profesní život prakticky neobejde.


Aktuality:

4270 Tu - Dogont usiluje o místo liganora. Volby nakonec prohrává o jediný bod s Gamoou, který se stává šéfem Ligy.

4273 Tu - ligan Dogont podlehl ve věku nedožitých 114 Tu těžké nemoci. Aganská vláda uspořádá pohřeb se všemi poctami v průběhu tohoto Tolu. Liganor Gamoa prohlásil, že "Kosmopolity opustila velká osobnost, jež inspirovala celé generace bojovníků za spravedlnost."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje