Gogaj

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Gogaj se rád oblékal do honosných uniforem, jež měly za úkol podtrhnout jeho moc. Za svou marnotratnou zálibu pravidelně utrácel nemalý díl rozpočtu kanceláře svého úřadu.
(Coraabia Artist: Bertan Ucar)

Rasa: Tukero

Domovský svět: Šin, Kosmopolitní světy

Éra: 4005 Tu - 4111 Tu


Všemi mastmi mazaný vládní úředníček z periferního světa nakonec udělal závratnější kariéru, než se mu kdy snilo. Přitom vše způsobila obyčejná náhoda. Když Pachdan v 4044 Tu zakládal Ligu, byl nucen na apel aganské vlády přizvat do projektu nezávislé pozorovatele - tři z každého Kosmopolitního světa. Gogaj byl vybrán coby specialista na orgánovou ekonomii a společně s dalšími dvěma kolegy ze Šinu přesídlil do samotného centra sousvětí. Časem velmi zpychl a začal bezuzdně bažit po moci - rada pozorovatelů byla podle Gogajových slov pomalým a neohrabaným kolohnátem, neschopným prosadit jakoukoliv připomínku či interpelaci. Gogaj se snažil různými způsoby maximalizovat svůj vliv na Pachdana. V 4060 Tu byla na jeho apel tzv. Rada 24 konečně rozpuštěna.

Ambiciózní Gogaj se tak nakonec stal jediným zpravodajem, který stál mezi Ligou a aganskou garniturou. O působení Pachdana ve funkci záměrně podával zkreslené a diskreditující informace, aby jej později mohl nahradit on sám. Jeho cílem bylo udělat z Ligy nástroj síly, s jehož pomocí udrží v šachu samotnou vládu. Je smutné, že důvěřivý Pachdan Gogaje nikdy neprohlédl.

Gogaj převzal čestný titul ligan i když se nikdy žádné mise nebo boje přímo nezúčastnil. Po smrti těžce nemocného Pachdana byl však postaven před soud, zbaven všech funkcí a deportován zpět na Šin. Paradoxem je, že dodnes dějiny pohlížejí na Pachdana skepticky, byť je to z velké části způsobeno Gogajovými dezinformacemi, jež byly cíleně zanášeny do soudobých análů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje