GraviX

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
GraviXovi monogravy měly závady tak často, že se dokonce zavedly separátní sázky na číslo kola, ve kterém se porucha na jeho stroji projeví.
(Coraabia Artist: Tonatiuh Ocampo)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4190 Tu - 4241 Tu


Grebar Vidi byl pod pseudonymem GraviX znám jako nadějný a jeden čas i velmi úspěšný mogratroiský zolgravec. GraviX byl velkým favoritem na vítězství při mistrovství ZoloXu v 4205 Tu a pravděpodobně by se stal i jeho nejmladším vítězem v historii. Ačkoli věděl, že závodní prostředí je prorostlé korupcí, GraviX nebyl připraven na nabídku z podsvětí, aby za tučnou prémii záměrně prohrál. Mladík hrdě odmítl a nastoupil do závodu. Pohlaváři nehnuli brvou a namísto rozumné dohody si vzali na paškál jeho monograv. Děsivá havárie však neměla na GraviXovu tvrdohlavou náturu žádný výraznější účinek. Jediný rozdíl byl v tom, že mladý závodník začal nosit speciálně upravený vojenský exoskelet, který jej měl chránit před případnými dalšími těžkými kolizemi.

Jeho ohnivý temperament přitahoval ženy stejně neodolatelně, jako gelová past vábí hryzavé šeromolky. Ostatně jen díky tomu postupně chudnoucí GraviX přežíval. Vydržován bohatými paničkami, které také chtěly zažít "jízdu života", mohl zapomenout na důsledky stále častějších proher, za které ovšem nemohl. Pro jeho kariéru bylo typické, že GraviX buď dojel první, nebo nedojel vůbec.

Po jedné bujaré oslavě vlezla GraviXovi do postele zamilovaná ekhroská fanynka. Ten si ji jako většinu obšťastněných žen sotva zapamatoval. Když se mu později před závodem pokusila ukázat plod jejich "lásky", GraviX ji nervózně odbyl a vyrazil na dráhu. Právě tento závod se mu však stal osudným. GraviX zemřel, aniž by se stihl seznámit se svým vlastním synem Škennym.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje