Gutlax

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Pozoruhodným faktem na Gutlaxově neživotě je jeho neobyčejná délka. Jeho cyklus již trvá přes 170 Tu a nezdá se, že by se blížil ke konci.
(Coraabia Artist: Markus Lovadina)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: 4107 Tu - současnost


Od prvního momentu bylo jasné, že se Gutlax příliš nepovedl, ihned po vyvržení z kádě totiž začíná silně rosolovatět. Nebýt nablízku starý těžařský skafandr, káďovka Gutlax by se dočista rozpadnul. Přesto však lze v jeho případě mluvit o určitém druhu štěstí v neštěstí. Jeho rodná káď byla infikována joobunky, kteří se však na jeho vodnaté tělo neumí přisát. Jediný přeživší z vrhu, považován zbytkem neživé společnosti za špínu, se Gutlax protlouká mezi lachty, avšak i ti ho považují za méněcenného. Pokles na dno společenského žebříčku pro Gutlaxe představuje bolestivý neživot samotáře skrývajícího se ve stínech civilizace. Z temných uliček Min'Ory se pak dlouhá desetiletí ozývalo smutné "gluuruuu", chrčené skrze jeho rozbahněné hlasivky.

V troskách své osamělé existence Gutlax nachází zálibu v malbě vertiglyfů. Uličku za uličkou zdobí nádhernými výtvarnými kousky, až se v souměstí začne o Gutlaxových dílech mluvit. Objeví se mnoho napodobitelů, nejznámější z nich je Krlecch. Nikdo však nedokáže překonat Gutlaxův talent. Jednoho dne se u jeho obytného koše zčistajasna objeví Mimpýr a nabídne mu práci ve službách Jamamby.

Gutlax si nemůže svůj nový domov vynachválit. Poprvé ve svém dlouhém neživotě se na něj nedívají svrchu. Co víc, stává se jedním z oblíbenců mocné Jamamby. Dočká se vylepšeného skafandru vybaveného konvertorem řeči, skrz který může lépe komunikovat s okolím. Vděčností by se celý rozlil - pokud by to potěšilo jeho zombskou paní, která v Gutlaxovi našla věrného služebného.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje