Hefthor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kanthský bojový styl Pauhaiim je postaven na technice kontroly energetických polí. Mistři tohoto umění jsou obávaní na všech vyspělých světech.
(Coraabia Artist: Dimitri SirenD)

Rasa: nižší Kanth

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4172 Tu - současnost


Dvakrát mu nabídli členství v Lize - bezvýsledně. Hefthor Ligou opovrhuje, přijde mu jako neflexibilní organizace elitářů, polykající peníze poctivě pracujících Kosmopolitů. Raději slouží u aganských speciálních jednotek, protože v centrálním světě je stále proti čemu válčit. Hefthorovi nejvíc vadí, že ligani mají své oči upřené směrem ven - honí se po dobrodružství v dálavách, zatímco doma se po okrajích rozlézají spóry mykoidů a celými světy cloumají humanitární katastrofy. On sám se účastnil nemálo nebezpečných operací, při kterých zažil hrůzy, které si bude pamatovat do konce svého dlouhého kanthského života. V současnosti Hefthor vede do boje vojáky vzdušných komand Mesora-Gar. Svými muži je oblíbený pro svou chladnou hlavu a vysokou míru osobního nasazení.

Hefthor při pátrání ve své kanthské linii zjistil, že jeho praprastrýcem byl samotný nejvyšší Pjaar Kanth. Ten byl ale známý pro své brutální činy i jednání a tento fakt může být zřejmě jeden z důvodu Hefthorovy nevraživosti vůči Lize - Hefthor je v jádru velmi citlivý a humánní Kanth nižší stezky, tam, kam se dostal jeho předek by se on nikdy dobrovolně nevydal.

Hefthor zásadně bojuje paralyzačními zbraněmi a snaží se při misích ztratit co nejméně tvorů na obou stranách barikád. Jeho postup se stal příkladem pro mnoho Kosmopolitů ve vojenské službě, nicméně po čase tato doktrína způsobila, že vězeňské měsíce na oběžných drahách těžebních planet doslova praskají ve švech.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje