Katangh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nespočet expedic a dobrodruhů se vydalo do Rezavých dun s úmyslem najít Katanghovo místo posledního odpočinku. Zatím však bez úspěchu.
(Coraabia Artist: PumpkinPie)

Rasa: neživý - Atomo

Domovský svět: Coraab

Éra: -979 Tu - -767 Tu


Katangh (známý také jako Kaddan) byl obávaný válečník pocházející z neživých sídlišť od radioaktivního jezera Wat-Pagae. Postupem času se tento ambiciózní neživý vypracuje na jednoho z generálů atomských vojsk a stává se jedním ze Zombossových oblíbenců. Katangh radikálně zreformuje atomskou armádu. Na vojenských taženích napříč Coraabem sepisuje své paměti, ve kterých pojednává o vedení války a shrnuje své získané zkušenosti z bojů. Z jeho četných děl se zachoval pouze log překládaný jako Arru'taal (Lítý Boj). Generál se osobně účastní bojů, což se mu málem stane osudným. Při dobývání centropole Tor'Thubo, ho zraní kyselinová bomba. Katangh přežije, avšak poranění zraku jsou natolik vážná, že oslepne.

Jeho očima se tak postupně stává jeden z jeho pobočníků (známý pouze jako Regu), který ho všude následuje. V období tzv. Atomové genocidy se generál Katangh dozvídá o smrti Zombosse. Se zbytkem svého vojska se střetne v poslední bitvě (označované jako bitva Tří) s baelskými válečníky a jednotkami botů. Atomské vojsko zde podlehne mnohonásobné přesile a generál prchá z boje.

Vůdcové neživých kmenů spatřují v Katanghovi hrozbu a vypisují na jeho hlavu odměnu. V jeho stopách vyráží elitní nájemný zabiják a travič Di'Khe a generál záhy umírá na otravu neznámým jedem. Katanghův pobočník Regu pohřbívá ostatky svého pána hluboko v Rezavých dunách. Krátce poté páchá sebevraždu dobrovolným odchodem do epicentra kovové bouře.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje