Zomboss

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Zomboss - zřejmě nejkrvelačnější vojevůdce coraabských dějin. Své poddané miloval tak, až je všechny do jednoho přivedl do záhuby.
(Coraabia Artist: Remko Troost)

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra:  ? - -767 Tu


Od dob Svrchní Skládky neznají dějiny mocnějšího a obávanějšího Zomba než toho, jenž se podle pověsti před tisíci Tu vynořil z hlubin radioaktivního jezera Wat-Pagae a s Wohraabem v ruce během pár Tu stvořil prakticky z ničeho nejrozsáhlejší neživý stát všech dob. Jeho skutečné jméno i původ jsou neznámé, nicméně podle nalezeného úštěpku lebeční kosti mohl být Zomboss stár klidně čtyři tisíce Tu. Zomboss často dával průchod svým neřízeným záchvatům vzteku, stejně jako projevům něhy ke svým nejmilejším poddaným - dnes již vyhynulým Atomům. Právě sjednocením jejich četných jezerních sídlišť "vůdce Zombů" dosáhl prvních vojenských triumfů. Jeho říše během pár dalších Tu sahala od ostrovů Drenu na severu po Rezavé duny na jihu, a do dnešní doby svou rozlohou nesnese srovnání.

Z Wohraabu se nám dnes nic nedochovalo. Mnozí říkají, že jde o smyšlenku senzacechtivých kronikářů, jiní argumentují tím, že nemuselo nutně jít o zbraň - údajně byl Wohraab jen jakousi bojovou standartou. Jiní dávají ruku do ohně za to, že šlo o prastarý a mocný artefakt samotných Ptharů. Po staletí je to zřejmě nejdiskutovanějším tématem archeologů na Coraabu.

Během následné zrady Du'Baelů a krutého období Atomové genocidy měl Zomboss v plánu opustit říši a přečkat zlé časy v exilu. Při útěku ze svého sídla byl obklíčen elitními jednotkami kostěných válečníků a po několika hodinách lítého boje padl. Jeho tělo bylo spáleno na hranici, ale hlavu se hrstce přeživších Atomů podařilo bezpečně skrýt v útrobách Skládky.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje