Khoptida

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ikonizovaný výjev Khoptidy. Díky moderním maskovacím zařízením a rušičkám existuje skutečně málo reálných snímků těchto elitních lopzaanských ochránkyň.
(Coraabia Artist: Yin Weiye)

Rasa: Khoptida

Domovský svět: Khoptid

Éra: 2559 Tu - současnost


Jedním z prvních přikázání Excelence 1, prvního robopapeže nového khoptidiánského náboženství bylo: Povolejme síly, které budou jedna jako druhá v nových časech střežit náš svět. Khoptiďané (tehdy ještě sídlící na odlehlém Ultimu) dychtili přání jeho Excelence vyplnit do puntíku - tak vznikla první Khoptida, strážkyně míru, nejbližší služebník a ochránce výrobní série robopapežů. Aby byl posvátný log dodržen do důsledku, Khoptidy jsou po dlouhá staletí klonovány z jediného dokonalého předobrazu dívky, vybrané v dávných dobách pomazanými hlavami svatého světa ("...jedna jako druhá..."). Tyto elitní strážkyně procházejí celoživotním a údajně nejtvrdším výcvikem, který lze na světech Coraabie absolvovat. Jejich počty napříč dějinami kolísají, nikdy však nepřesahují číslo 25.

Khoptidy se díky kvantifikovanému mozku za život naučí neuvěřitelný soubor taktických i bojových dovedností. Jejich corabito-keramická zbroj, ve které se objevují na oficiálních ceremoniálech po boku jeho Excelence, co do kvality nesnese srovnání. Ke Khoptidám s úctou vzhlíží i samotná Liga, která je často prezentuje svým členům coby vzor dokonalosti hodný následování.

Khoptidy od dob nástupu Excelence 1 nepřipustily byť jediný pokus o útok či atentát na některého ze svatých otců khoptidského mecha-náboženství. Součastný robopapež, Excelence 15, má ve svých službách dvanáct Khoptid. Khoptid nikdy nesmí existovat více než 25 - prý kvůli tomu, aby svými počty nezastínily dvacet pět Excelencí, kteří byli kdysi předurčeni k vládě nad Khoptidem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje