Klakop

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Klakop

Domovský svět: Ymef

Éra: ? - současnost


Klakop je xenická rasa, původně pocházející z Ymefu. V průběhu strunifikace v 3501 Tu xenauti zjišťují, že klakopské žlučové vaky obsahují látku, jíž se dá léčit degenerativní choroba končetin, tolik rozšířená na Annoru. Díky farmaceutickému využití se tato rasa záhy rozšiřuje do mnoha dalších systémů. Ve zmatku druhé reddské ofenzivy v 3915 Tu je na Coraabu zničeno několik farem, v nichž jsou klakopové chováni díky čemuž se dostávají na svobodu a začínají se šířit po svrchních vrstvách Skládky. Když se zjistí, že látky z jejich žlučových vaků způsobují u neživých zrychlený průběh některých degenerativních chorob, jejich prudká expanze je zastavena v 4012 Tu masivní chemickou deklakopizací.

Nekontrolované rozšíření klakopů na Coraabu brzy vystupňuje napětí mezi Annory a neživými. V 3925 Tu je několik neživých zabito, když se pokusí deklakopizovat annhské farmy v údolí Or'Gelpe. Kruhový sněm dává za pravdu spřáteleným Annhům a zbývající neživé odsuzuje. Teprve díky dungskému povstání Gu-Rang se v 4270 Tu daří neživým vymoci si úplný zákaz importu klakopů na Coraab.

Xenauti v 4259 Tu objevují na Ymefu ruiny neznámé civilizace a s překvapením zjišťují, že tato civilizace oslavovala klakopy jako božská stvoření. A co víc, klakopskou hlavu přisoudila svému bohu moudrosti. Xenoarcheologové se dodnes přou, zda měli klakopové v minulosti vyšší inteligenci, nebo měli jen členové zmíněné civilizace od svých božstev tragicky nízká očekávání.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje