Kožnatec

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: Svrchní Skládka - současnost


Není mnoho neživých, které by Těžaři rádi viděli vylézat z reprodukčních kádí. Přesto existuje podkmen, který Talové s oblibou chovali. Je jím kožnatec, jehož tělo totiž pokrývá kůže s mimořádnými vlastnostmi. V té Těžaři spatřili široký potenciál k využití. Kůže kožnatců je velmi odolná vůči radioaktivitě i jiným druhům smrtícího záření a je tedy ideálním materiálem pro výrobu výplní exoskeletů. Chov kožnatců se rozmohl téměř ihned po příletu Těžařů. Ve většině kolonií se v době největšího rozmachu stavěly chovné stanice. Kožnatci byli hojně rozšířeni po celém Coraabu, avšak díky ilegálnímu odlovu kvůli kůži se jejich populace postupně smrskla na několik tisíc jedinců. Jejich vlastní ochrana je tak paradoxně přivedla na pokraj vyhynutí. Dnes se tyto káďovky vyskytují pouze v Min'Oře.

Pokud kožnatec nějakým způsobem přijde o končetinu, během jednoho Tolu mu opět doroste. Toho Těžaři hojně využívali a končetiny káďovkám záměrně amputovali. Kůže na dorostlé končetině ovšem nedosahovala zdaleka kvality té původní a proto byla označena druhou či třetí jakostí. Tato kůže byla posléze využívána především v módním průmyslu.

V dnešní době je exoskelet obsahující komponenty z kožnatce spíše sběratelskou záležitostí. Jejich kůži při výrobě zbrojí nahradily jiné odolné materiály jako například bult-vlákno či di-buroten. Nepochybně nejcennější exoskelet z kožnatce vlastní min'orský Zomb Valigursai. Jeho soukromá expozice se pyšní oblekem samotného Ganree.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje